Co značí CE a HEEC certifikáty na hokejových helmách

Jak vybrat chrániče ramen?
Každý hokejista nejlépe ví, jak bolí zásah od soupeře či pukem do místa v horní polovině těla, které není správně chráněné. Chrániče ramen neboli vesta hrají důležitou roli v bezpečí a pohodlí, jejich úkolem je minimalizovat drobná i velká zranění. Svůj účel ale budou plnit jen v případě, že zvolíte ty správné.
Záleží na úrovni hokejisty
Ještě, než vyrazíte na nákup, pořádně zapřemýšlejte nad tím, jak často hráváte hokej. Pokud si chodíte jednou nebo dvakrát týdně zahrát pro zábavu s kamarády, budou vám stačit základní ramena pro amatéry. Jejich výhodou je větší volnost při pohybu a také nižší cena.
Jestli patříte do kategorie poloprofesionálů a profesionálů, vyplatí se zainvestovat do moderních chráničů, které běžně používají hokejisté při ligových utkáních. U nich je každopádně potřeba počítat s tím, že jsou vyrobené pro pravidelné hraní hokeje a že pohyb v nich je odlišný – například mají anatomické tvarování na nejvyšší úrovni.
Rozhoduje i hráčův post
Vesta je jednou z mála částí hokejové výstroje, u níž záleží i na tom, jaký post hráč zastává.
Obránci si většinou pořizují vyztuženější ramena než útočníci, protože jsou pro jejich úlohu na ledě vhodnější a bezpečnější. Samostatnou kapitolu tvoří chrániče pro brankáře, na které za zápas míří desítky střel, a tak potřebují speciální vestu s maximální ochranou každého místa na svém trupu. Což se samozřejmě odráží i na váze ramen.
Nahlédněte do velikostní tabulky
Volbu velikosti chráničů ramen provádějte podle věkové kategorie – napomůže použití velikostní tabulky. Důležité je řídit se především výškou hráče, ale také obvodem hrudníku a částečně i váhou.
Zda jste sáhli po správné velikosti, poznáte na první dobrou tak, že vám vesta dokonale sedne na tělo a bude navazovat na chrániče loktů. Taktéž by jednotlivé části měly jít snadno uchytit páskem na suchý zip – pokud nejdou, vybírejte dál.
Nepodceňte modelovou řadu
U vesty byste měli dbát i na konkrétní produktovou řadu. Zatímco chrániče modelů Vapor a Supreme mají spíš klasický a anatomicky tvarovaný střih v oblasti břicha i ramen, model PRO SERIES navazuje na dříve oblíbenou řadu Nexus nabízející široký hluboký střih. Posledně jmenovaný typ přijde vhod hráčům s mohutnou postavou a širokými rameny.
Pohodlí, pohodlí a ještě jednou pohodlí
U chráničů ramen – více než u kterékoliv jiné části výstroje – platí, že by měla padnout jako ulitá. Pokud jste zvolili vestu přesně podle velikostní tabulky, ale necítíte se v ní dobře, vyzkoušejte ještě jiný rozměr.
Výkonnostní dělení ramen
Dalším krokem je volba vhodné výkonnostní řady. Ta představuje doporučenou frekvenci použití. Na výběr máme tři řady a to – amatérské, poloprofesionální a profesionální.
Chrániče ramen pro amatéry
Základní stupeň ochrany poskytuje spolehlivou ochranu pro méně kontaktní hokej. Jsou velmi lehká a zaměřují se především na volnost pohybu. Oblíbené jsou zejména pro svoji nízkou cenu. Ideální frekvence hraní je 1-2x týdně.
Chrániče ramen pro poloprofesionály
Střední řada chráničů ramen nabízí propracovanou ochranu všech důležitých partií bez zásadního omezování pohybu. Změn si můžeme všimnou zejména v oblasti ramen, bicepsů a zad. Ramena jsou přizpůsobena na kontaktní hru s frekvenci hraní 3-4x týdně.
Chrániče ramen pro profesionály
Nejvyšší řada chráničů nabízí špičkovou ochranu a provedení v dokonalém anatomickém tvaru chrániče. TOP technologie zabezpečují absolutní ochranu s komfortním usazením na těle hráče. Profesionální ramena mají funkční výstelky, které odvádí vlhkost a aktivně bojují proti tvorbě zápachu a bakterií. Doporučená frekvence hraní je 5-7x týdně.
Leave a comment